Agarta Cave Hotel

Satış Sözleşmesi


KONAKLAMA HİZMETLERİ MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

1. Konusu ve Kapsamı

agartacavehotel.com, Agarta Cave Hotel markası altında otelini işleten Vadiler Sokağı, 112/2, Çavuşin Köyü, Avanos, Nevşehir adresinde kurulu Agarta Cave Hotel Turizm Tic. Ltd. Şti. tarafından hazırlanmış ve kullanıma sunulmuştur. Agarta Cave Hotel, işbu Konaklama Hizmetleri Mesafeli Satış Sözleşmesi kapsamında düzenlenen hüküm ve şartlara uygun olarak, Web üzerinden otel rezervasyon hizmeti sunmaktadır.

2. Tarafları

İşbu sözleşme bir tarafta Agarta Cave Hotel ile diğer taraftan Web üzerinden online rezervasyon işlemini yapan, talep edilen tüm kişisel bilgilerini girmek ve onaylamak suretiyle aşağıdaki şartları ve Kullanım Koşullarını peşinen kabul eden birey arasında vuku bulmuştur.

Hizmetler, yalnızca yetkili hukuk kapsamında hukuken bağlayıcı sözleşmeler yapmaya yetkili bireylere sunulmaktadır. Web’de sunulan hizmetleri kullanan tüketici, hizmetlerden yararlanarak ve hizmetlerin kullanımı sonucunda doğabilecek herhangi bir sorumluluk ile ilgili hukuken bağlayıcı yükümlülükler ihdas etmek için sözleşme imzalama hakkına, yetkisine ve hukuki ehliyetine sahip ve on sekiz yaşın üzerinde olduğunu beyan etmektedir. Ayrıca Tüketici, kendisi, birlikte konaklayacağı ya da vekili olduğu kişi adına rezervasyon yapmaya yetkili olduğunu taahhüt etmektedir.

3. Hizmet Tanımları

Web, Tüketiciler tarafından konaklama rezervasyonu yapılmasını sağlamaktadır.

Satış Koşulları, tüketici ile rezervasyon yaptığı otel arasındaki verilen hizmete dair sözleşme ilişkisini düzenlemektedir. Satış Koşulları kutucuğunun işaretlenmesi (imzalanmasıyla) birlikte tüketici, hüküm ve şartların önceden incelendiğini ve kabul edildiğini; web kullanım koşulları, otelde konaklama kuralları, rezervasyon kuralları ve tarifeleri hakkında bilgilendirildiğini teyit etmektedir.

Satış Koşulları, Agarta Cave Hotel için yapılan rezervasyonda uygulanacaktır. Otelin temel özellikleri ve nitelikleri, rezervasyon işlemi öncesinde ve/veya sonrasında otel Web ortamında (https://agartacavehotel.com) sunulmaktadır. Web yer alan içerikler ve fotoğraflar bilgilendirme amaçlıdır. Otel ve/veya hizmetleri tasvir etmek ve göstermek için üretilen temsillerde, fotoğraflarda ve yazılarda sunulan hizmetler ile ilgili doğru izlenim verilebilmesi için gereken bütün çaba gösterilmesine rağmen özellikle mobilya ve döşemelerde değişiklik yapılması ya da olası yenilemeler dolayısıyla, farklılıklar olabilir. Tüketici, şüphe durumunda daha fazla bilgi almak için web’de yer alan iletişim bilgilerini kullanarak Otel ile iletişime geçebilir. Her halde Otel, bu konu ile ilgili ortaya çıkabilecek esaslı olmayan hatalardan sorumlu tutulamaz.

Aşağıda belirtilen bilgiler Web’de Tüketicilere sunulmaktadır:

  • Hizmet ve Otellerin temel özellikleri: Otel ve konaklama tesislerinin temel nitelikleri.
  • Uygulanacak ücretler,
  • Ödeme koşulları,
  • Satış Koşulları ile hüküm ve şartlar.

Tüketici hizmet seçimlerinden ve bu seçimlerin ihtiyaçlarına olan uygunluğundan münferiden sorumludur. Bu konuda, Agarta Cave Hotel sorumlu tutulamaz. Bütün rezervasyonların ilgili kişiye özgü olduğu ve hiçbir koşulda, kısmen ya da tamamen, üçüncü kişilere devredilemeyeceği açıkça kabul edilmiştir.

4. Konaklama Şekli

Konaklama konseptinde olup konsept detayları Web ortamından veya Web ortamında belirtilen sosyal medya hesaplarından temin edilebilir.

Giriş sırasında Tüketicinin yaşı ve kimliği kontrol edilecektir. Tüketicinin yanlış bilgi vermesinden dolayı yapılan harcamaları Tüketici karşılayacaktır.

Tüketici, otele vardığı saat kaç olursa olsun, otele giriş günü en erken saat 14:00’da odaya yerleşeceğini ve otelden çıkacağı saat kaç olursa olsun, otelden çıkış günü en geç saat 12.00’de odadan çıkış yapacağını, odadan çıkış yaptıktan sonra kendisine verilecek ek hizmetin bedelini ödeyeceğini beyan, kabul ve taahhüt eder.

Otele evcil hayvan kabul edilmemektedir.

5. Sözleşme Süresi

İşbu sözleşme söz konusu rezervasyonun Otel tarafından onaylandığı tarihte yürürlüğe girer ve herhangi bir ihtilaf vukuu bulmaz ise Tüketicinin aldığı hizmet bittiğinde kendiliğinden sona erer. İhtilaf vukuunda ihtilafın kesin çözümüne kadarki dönemde bu sözleşme ilişkisi geçerli olacaktır.

6. Rezervasyon İşlemleri

Rezervasyon bilgileri Tüketici tarafından doldurulacaktır. Tüketici, İnternet Sitesinde mal veya hizmet satın almak /rezervasyon yapmak istediğinde doğru, güvenilir, eksiksiz ve tam olarak gerekli kişisel bilgilerini bildirmesi gerekmektedir. Tüketicinin hatalı veya eksik girdiği bilgilerden Agarta Cave Hotel sorumlu değildir.

Tüketicinin rezervasyon onayı öncesinde, işbu sözleşme ve ödeme bilgilendirmesi içeriğine bağlantı köprüsü aracılığıyla erişim sağlar, kutucukların işaretlenmesi ile hüküm ve şartların önceden incelendiği ve özgür iradeyle imzalandığı kabul edilir.

Otel, olağandışı sayılarda rezervasyon talep edilmesi, Tüketici ile önceki rezervasyonlarla alakalı anlaşmazlık yaşanması gibi meşru gerekçelere dayanarak rezervasyonu reddetme ya da iptal etme hakkını saklı tutmaktadır.

Otel Rezervasyon işlemi açıklandığı gibidir: Tüketici, kalmak istediği Oteli seçer, Tüketici, giriş ve çıkış tarihlerini seçer, rezervasyon ile ilgili yetişkin, bebek ve/veya çocukların sayılarını belirtir ve sonrasında, Tüketici, talebine uygun arama sonuçlarına göre rezervasyon toplamını içerir oda tipini seçer ve sonrasında “Rezervasyon” butonuna basar, Tüketiciye yaptığı rezervasyonun bir özeti sunulur ve Tüketici rezervasyonda gerekli değişiklikleri yapma hakkına sahiptir, Özetin sunulduğu sayfada kredi kartı peşin veya taksitli ödeme şekli seçilir, taksitli ödeme seçilmesi halinde anlaşmalı banka taksit seçenekleri Tüketici bilgisine sunulur, Tüketici, ‘’Misafir Bilgisi’’ formunu kendi kimlik ve iletişim bilgileri ile (ad, soyad, e-posta, ülke, telefon numarası ve özel istek bilgisi) doldurur (yıldız ile işaretli bilgilerin doldurulması zorunludur), Tüketici, bağlantı aracıyla erişilebilen “Satış Koşulları” ile “Hüküm ve Şartlar”ı okudum ve kabul ediyorum” butonuna tıklar, Tüketici, bağlantı aracılığıyla erişilen ‘’Konaklama Hizmetleri Aydınlatma Metni’’ ile ‘’Ödeme Bilgilendirme Metni’’ ni okudum’’ butonuna tıklar, Tüketici, sonrasında “Okudum & Rezervasyon Yap” butonuna tıklar, İnternet Sitesi üzerinden Otel tarafından herhangi bir kredi kartı bilgisi işlenmeyecektir, Tüketici banka güvenli ödeme sayfasına yönlendirilir, eğer yönlendirme devam etmiyorsa “Devam Et’’ butonuna tıklar ve sanal pos ile ödeme yapılır. Tüketici, yukarıda belirtilen şekilde Web üzerinden rezervasyon ve ödeme işlemini tamamladığı taktirde, rezervasyon bilgilerini detaylı bir şekilde belirten bir onay postası alacaktır.

7. Ödeme ve Fatura Bilgileri

Tüketici, kredi kartı ile hizmet alımında, hizmet bedelini rezervasyon esnasında ödemekle yükümlüdür. Hizmet bedelinde belirtilen fiyatlara K.D.V. dâhildir.

İnternet sitesi SSL güvenlik sertifikası ile şifrelenmektedir. Rezervasyon sürecinde Otel tarafından ödemenin gerçekleştirileceği kredi kartı bilgileri işlenmemektedir. Tüketici, Otel tarafından verilen otel konaklama hizmeti için rezervasyon işlemlerinin tamamlanıp onaylanması amacıyla ortak güvenli ödeme noktasına yönlendirilecektir. Ortak ödeme noktasında kredi kartı ile güvenli bir ödeme aracı sunulmaktadır. Tüketici giriş sırasında Otel elemanına, online rezervasyon kaydı yaparken ödeme için kullandığı kredi kartını ibraz edecektir. Üçüncü şahıs kredi kartları kabul edilmez. Kredi kartını göstermeyen Tüketiciler tekrar ücretlendirilir ve konaklama ücretini peşin olarak ödeyeceklerdir.

Tüketicinin, bu sorumlulukları yerine getirmemesinden meydana gelecek olan zararlardan / hasarlardan dolayı sorumluluk Tüketiciye ait olacaktır.

Fatura, Tüketiciye hizmet aldıktan sonra Otelden çıkışı esnasında verilecektir. Tüketici faturasını çıkış esnasında almaz ise Tüketicinin belirttiği e-posta adresine veya adrese gönderilecektir. Eğer Tüketici, faturayı gönderecek adresi belirtmediyse fatura irtibat adresine gönderilecektir. Tüketicinin yanlış adres belirtmesi, alıcıyı belirtmemesi veya alıcının belirtilen adreste bulunmaması durumunda faturanın alınmamasından Otel sorumlu tutulmayacaktır.

Satın alınan hizmet karşılığında fatura düzenleme süresi V.U.K. gereğince ay atlamamak koşulu ile hizmetin verildiği tarih (Otelden Çıkış Günü) dahil yedi (7) gündür.

Kredi kartı ödemelerinde müşterinin seçmiş olduğu taksitli ödeme seçeneklerinde ilgili banka ya da ödeme sistemlerinin belirlemiş olduğu vade farkı hizmet bedeline ilave edilmekte olup otomatik olarak taksit ödeme tablosunda belirtilmektedir.

Bu gibi bir durumun yaşanmaması için, lütfen bankanızdan teyit alınız.

8. İptal / Değişiklikler

Belgelenmiş mücbir sebepler (ölüm, kaza vs.) dışında:

Tüketici, hizmetin başlamasına beş (5) gün kalıncaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği hizmet bedelinin tamamı kendisine iade edilir.

Hizmetin başlamasına beş (5) gün ve daha az bir süre kalmış ise, Tüketici iptal talep ettiğinde, ödediği hizmet bedelinden bir (1) günlük konaklama hizmet bedeli cayma tazminatı olarak kesilir ve ödediği hizmet bedelinin kalan kısmı kendisine iade edilir.

İade sadece rezervasyonda kullanılan kredi kartına yapılır. İadeler bankaların kurallarına göre bir süreç alabilir. Bankanın pos sistemine ya da ödeme sistemleri hizmeti veren firmaya yapılan kredi kartı ödemelerinin iptal iade işlerinden doğacak masraflar Tüketiciye ait olacak şekilde iade edilecek tutardan düşülmektedir.

Tüketicinin otele yerleştikten sonra Otelin sorumluluklarını yerine getirmemesi dışında bir sebepten dolayı hizmetten vazgeçmesi durumunda yapılan ödeme geri iade edilmeyecektir.

Bu koşullar kampanyalı hizmetleri, erken rezervasyon veya indirimli rezervasyonları kapsamaz.

Tüketici tarafından yapılan tarih değişikliklerinde iptal hükümleri geçerlidir.

Tüketici, Otelden satın alınan hizmetle ilgili hizmet sözleşmesi kurallarına uyacağını, üçüncü kişilerin can, mal ve huzuruna saygı duyacağını aksi takdirde hizmeti haklı nedenle alamayacağını ve iade hakkının bulunmadığını kabul eder.

9. Kişisel Veriler

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (‘’6698 Sayılı Kanun’’)’ nun 10 uncu maddesine göre Agarta Cave Hotel ’in Tüketici bilgisine Web ortamında ve ayrıca işbu Sözleşmenin kabulü ile aynı zamanda sunulmuş olup Tüketici ilgili mevzuat kapsamında bilgilendirildiğini beyan ve kabul eder.

6698 sayılı Kanun’ un 11 inci maddesine konu Ürün veya Hizmet Alıcısı hakları, hakların kullanımına ilişkin başvuru süreci bilgisi ve aydınlatma metni her zaman https://agartacavehotel.com adresinde erişime açıktır.

Agarta Cave Hotel tarafından sizden e-posta yoluyla şifre, kullanıcı adı, kredi kartı, rezervasyon bilgileri veya diğer kişisel bilgiler asla talep edilmemektedir. "Phishing" adı verilen bu uygulama, kişisel bilgilerinizi çalmaya yönelik bir düzmecedir. Otel’ den gelmiş gibi görünen, ancak kişisel bilgilerinizi talep eden bir mesaj aldığınızda, yanıt vermemelisiniz.

10. Mücbir Sebep

İşbu sözleşmede belirtilen Otel rezervasyonu tarihleri arasında, başlangıcında veya öncesinde meydana gelebilecek olumsuz hava koşulları, doğal afetler, terör, askerî harekât, toplumsal olaylar, pandemi, salgın, uluslararası ilişkiler, teknik arızalar, grev ve lokavt gibi sebepler mücbir sebep kabul edilecektir.

Bu tür durumların meydana gelmesi durumunda Otel, hizmet vermeye devam etmeyebilir veya bu Oteldeki konaklamayı aynı ya da başka bölgede aynı seviyedeki Otel konaklamasıyla değiştirebilir.

Mücbir sebep halinde hizmetin eksik olması veya hizmet verilememesi durumlarında Otel sorumlu tutulamaz.

11. Diğer Hükümler

Otel, İnternet Sitesinde belirtilen fiyatları değiştirme hakkına sahiptir ve belirtilen fiyatlar sınırlı sayıdadır.

Otel, bayram veya yeni yıl vb. diğer bayram programları dolayısı ile otele gelecek sanatçıyı otele bağlı olmayan sebeplerden dolayı değiştirme hakkını saklı tutar. (Sanatçının hastalığı, mücbir sebepler vs.). Otel aynı zamanda hangi tarihlerde sanatçı getireceğini ve/veya sanatçı getirmeme hakkını saklı tutar.

İnternet Sitesinde yayımlanan ve sunulan hizmetlere ilişkin bir hata oluşması durumunda, Şirket rezervasyon yapılmış ya da hizmet verilmesi taahhüt edilmiş bir servisi sunmayı reddetme veya iptal etme hakkına sahiptir.

Şirket İnternet Sitesinde satışa sunulan mal veya hizmet listesindeki fiyatlardaki hatalar nedeniyle yanlış fiyat vermesi veya fiyat bilgilerini yanlış belirtilmesi hallerinde, Şirket her zaman için verilmesi taahhüt edilen hizmeti iptal etme, geri çevirme, kabul etmeme hakkına sahiptir.

Şirket her durumda siparişin veya hizmetin bedeli tahsil edilmiş olsun veya olmasın herhangi bir tür rezervasyonu/siparişi tamamen ya da kısmen reddetme ya da iptal etme hakkına sahiptir.

İnternet Sitesinde belirtilen mal veya hizmetler rezervasyonlarla mevcut veya sınırlı olması halinde mezkûr mal veya hizmetlere ait fiyatlar her zaman tek taraflı olarak ve hiçbir gerekçe gösterilmeden Şirket tarafından değiştirilebilir, geri alınabilir veya iptal edilebilir. Tüketici bu konuda hiçbir hak ve alacak iddia ve talebinde bulunamaz.

Agarta Cave Hotel, herhangi bir zamanda işbu Satış Koşullarının tümünü veya bir kısmını değiştirme ya da bunlara ilave maddeler getirme hakkını saklı tutar. Bu durumda, Satış Koşullarının değişiklik içeren yeni hali İnternet Sitesinde yürürlüğe girme tarihi ile Tüketici bilgisine sunulacaktır. Tüketicilerin Satış Koşullarını düzenli olarak incelemeleri önerilir. Her halde Tüketici, rezervasyon yapıldığı sırada yürürlükte olan Satış Sözleşmesinden sorumlu olacaktır.

12. Uyuşmazlıkların Çözümü

İşbu Sözleşme’ de yer alan koşullar Türk Hukuku’ na tabidir. Bu kullanım koşullarının geçerliliği veya varlığı ile ilgili olanlar dahil olmak üzere satış koşullarına bağlı olarak ortaya çıkabilecek her türlü uyuşmazlık Türk Yasalarına göre, Nevşehir Mahkemelerinde ve icra dairelerinde çözümlenecektir.

(Son Güncelleme Tarihi: 01.01.2020)


REZERVASYON